نرم نگاران پیشرو
سوالات متداول

به اطلاع می رساند که با توجه به بخشنامه های منع جذب شهرداری تهران تا اطلاع ثانوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران قادر به جذب نیروی انسانی تحت هیچ عنوانی نمی باشد و اطلاعات متقاضیان استخدامی صرفا در بانکهای مربوطه ثبت خواهد گردید.

1.از چه طريقي مي توان درخواست كار نمود؟

تكميل و ارسال online آنلاین رزومه از طريق قسمت "همکاری با سازمان " در پورتال سازمان فرهنگی هنری شهرداری (قسمت پایین سایت) به آدرس http://www.farhangsara.ir

2.بعد از چه مدتي از ارسال درخواست كار، براي مراجعه تماس گرفته مي شود؟

-اين موضوع كاملا وابسته به نياز سازمان به نيروي انساني مي باشد و با توجه به تخصص و رشته كاري شما، در صورت نياز از طريق واحد برنامه‌ریزی و جذب نيروی انسانی سازمان با شما تماس گرفته مي شود و نيازي به پيگيري شخصي و حضوری شما نمي باشد. براي حصول اطمينان از ثبت رزومه خود مي توانيد از طریق روش گفته شده در ( قسمت تماس با ما ) اقدام فرمایید. در ضمن تكميل و ارسال رزومه، هيچگونه تعهد استخدامي براي سازمان محسوب نمیگردد.

3.انجام معاينات پزشكي بدو استخدام به چه منظوري است و شرايط آن چيست؟

-با توجه به نوع شغل و محيط كاري كه در آن به فعاليت پرداخته مي شود، معاينات متنوعي از افراد متقاضي اخذ مي گردد كه انجام موفقيت آميز همه آنها شرط مسلم برای استخدام ميباشد.

4.منظور از مصاحبه عمومی و پرسنلي و یا تخصصی چيست؟

-به منظور حداكثر نمودن كارآيي تستها و پرهيز از اشتباهات احتمالي، مصاحبه‌اي حضوري توسط افراد ذيصلاح و با حضور شخص انجام مي گيرد كه در دو بخش عمومی (پرسنلی) و تخصصی مي­باشد.

5.صدور قرارداد شروع به كار منوط به طي چه مراحلي است؟

-منوط به گذراندن موفقيت آميز كليه مراحل جذب مي باشد.

6.حقوق و مزاياي پرداختي سازمان به چه ميزاني است؟

-با توجه به اينكه قانون كار و طرح طبقه بندي مشاغل در سازمان رعايت مي شود، حقوق پايه هيچگاه از ميزان مصوب قانون كار كمتر نخواهد بود. ضمن اينكه تعيين حقوق قطعي منوط به گذراندن سه ماه كار آزمايشي و ميزان كارآيي در اين سه ماه مي باشد.

7.در صورت عدم قبولي در آزمون، آيا امكان شركت در آزمون مجدد وجود دارد؟

-به دليل ماهيت آزمونها و مواردي كه در آن پيش بيني شده است، به هيچ وجه امكان شركت در آزمون مجدد و یا مصاحبه ها وجود ندارد.

8.ارائه سابقه كار تا چه حد در استخدام موثر مي باشد؟

-مسلما اخذ هر مسئوليتي (شغلي) مستلزم داشتن پيش زمينه در آن مي باشد. اگرچه اولويت در جذب با افراد داراي سابقه كار مي‌باشد، ولي در این خصوص از حضور افراد تازه فارغ التحصيل و نخبه و داراي توانمندی وسوابق درخشان نيز استقبال مي‌شود.

9.اگر در حین ثبت نام مشخص شود که فردی فاقد مدارک مورد نیاز می باشد آیا امکان طی فرآیند پس از ارائه مدارک مقدور است ؟

-با توجه به تعهدنامه و اطلاعات اولیه ثبت نامه که از متقاضی گرفته می شود، مسلما در هر جایی از فرآیند که مشخص شود که فردی فاقد مدارک مربوطه بوده است، از سیکل ادامه و طی مراحل بعدی جذب خارچ گردیده و در نتیجه افراد ذخیره جایگزین متقاضی مذکور خواهند شد، در نتیجه از نظر سازمان فرد مزبور به دلیل دادن اطلاعات نادرست رد خواهد بود.

10.معنی موجودی مهارتها-حذف (رد) چست؟

-موجودی مهارتها/حذف(رد) به معنای آن است که یا رشته تحصیلی شما مورد نیاز سازمان و همسو با اهداف سازمان و طرح طبقه بندی سازمان نمی باشد.از جمله این رشته ها عبارتند از عمران-کشاورزی-باستان شناسی-بهداشت-مکانیک-معماری-شهرسازی-معدن-زیست شناسی-زمین شناسی-حمل و نقل-منابع طبیعی-تغذیه-چاپ-مخابرات-برق-شیلات و..... و یا اینکه سن شما برای استخدام مناسب نیست و یا مشاغل متناسب با رشته شما برون سپاری شده اند و یا بومی استان تهران نیستید و ....

11.معنی موجودی مهارتها-سایر چست؟

-موجودی مهارتها/سایر به معنای آن است که صرفنظر از شرایط شما، مجوزهای مورد نیاز برای بکارگیری شما توسط مراجع ذی ربط داده نشده است و لذا شما صرفا در بانک اولویتهای جذب سازمان قرار گرفته اید و این مسئله هیچ تعهدی برای بکارگیری شما نخواهد بود.

12.معنی موجودی مهارتها-عدم نیاز در حال حاضر چست؟

-بانک موجودی مهارتها/عدم نیاز در حال حاضر به معنای آن است که در حال حاضر رشته تحصیلی شما مورد نیاز سازمان نمی باشد.

13.معنی موجودی مهارتها-نقص اطلاعات چست؟

-بانک موجودی مهارتها/نقص اطلاعات به معنای آن است که بخشی از اطلاعات شما مثل عکس پرسنلی،رشته تحصیلی،اطلاعات معرفان،جنسیت،تاریخ تولد و... ناقص و یا بی ربط ثبت گردیده است  و شما باید نسبت به اصلاح آن اقدام فرمایید.

14.معنی آماده ارزیابی چست؟

-به معنای آن است که شما مراحل تایید اولیه را طی نموده و در نوبت طی فرآیند مربوطه قرار داده شده اید، لذا به محض اعلام نیاز نیروی انسانی از حوزه های مرتبط با رشته تحصیلی مربوطه سازمان با تماس گرفته خواهد شد، لکن زمان آن مشخص نمی باشد و کاملا بستگی به کمبود نیرو در آن بخش دارد.

15.دلیل عدم امکان وبرایش چیست؟

-درخواستهای رزومه پس از بررسی قابل ویرایش نخواهند بود.در صورتی که متقاضی نیاز  به ویرایش درخواست خود را دارد باید از طریق ایمیل یا پیامک (به بخش ارتباط با ما مراجعه شود) کد ملی خود را ارسال نماید و شرح درخواست خود را امکان ویرایش ذکر نماید.متقاضی باید دقت کند که تمام سوابق ویرایشی در سیستم ثبت می گردد و  لذا به محض مشاهده مغایرت در اطلاعات ویرایشی،درخواست متقاضی به دلیل خدشه به اطلاعات قبلی رد خواهد شد.

16.اگر از طرق گفته شده در بخش ارتباط با ما متقاضی پیامی را ارسال نماید، چه مدت طول می کشد تا پاسخ خود را دریافت نماید؟

-هدف ما پاسخگویی در اسرع وقت به متقاضیان است، لذا متقاضیان می توانند ظرف مدت 24 ساعت پاسخ خود را دریافت نمایند.

17.آیا اگر فردی رزومه خود را از  طریق سایت ارسال نکند(مثلا ایمیل  نماید) امکان بررسی و پیگیری آن وجود دارد؟

-به منظور رعایت عدالت اداری و دادن شرایط مساوی به همه متقاضیان به درخواستهایی که خارج از ثبت نام در سایت به سازمان فرهنگی هنری شهرداری ارسال گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد و لذا درخواست متقاضی از لحاظ سازمان رد خواهد بود.

18.آیا متقاضی می تواند مراجعه حضوری داشته باشد؟

-خیر،از آنجایی که حضور فرد هیچ تاثیری در خصوص جذب ندارد، لذا به دلیل عدم رعایت ضوابط تعریف شده در سایت فقط به عنوان نمره منفی به دلیل عدم توجه به ضوابط برای متقاضی لحاظ خواهد شد.

19.اگر متقاضی با مشکلی برخورد کرد چه باید بکند؟

-در بخش اطلاعیه ها و پرسش های متداول تلاش شده است که اطلاعات کامل و جامعی به متقاضیان داده شود ولیکن اگر متقاضی با  مشکلی مواجه شد که در سایت پاسخ آن را پیدا نکرد از طریق ایمیل آن را ارسال نماید تا در صورت بهره برداری پس از پاسخ دهی به منظور استفاده سایرین در سایت قرار داده شود.

20.اگر در هنگام پرکردن اطلاعات متقاضی با مشکلی مثل عدم وجود رشته تحصیلی یا نام دانشگاه و... مواجه شد چه باید بکند؟

-متقاضی بلافاصله مشکل خود را از طریق ایمیل ارسال می نماید ولی ثبت نام خود را با انتخاب یکی از گزینه های موجود ادامه می دهد تا پس از دریافت پاسخ از سوی سازمان مبنی بر  اصلاح، دوباره جهت ویرایش و اصلاح اطلاعات خود اقدام نماید.

21.در صورتی که ثبت نام متقاضی به هر دلیل تکمیل نشده و یا موفق به دریافت کد رهگیری نشد چه باید کرد؟

 -متقاضی می تواند با استفاده از کد ملی و شماره شناسنامه خود  به جای کد رهگیری، مراحل ثبت نام خود را ادامه دهد.

22.آیا سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می تواند مشمولان متقاضی را جهت خدمت سربازی (امریه) جذب نماید؟

-با توجه به دستورالعملهای جدید شهرداری در خصوص نحوه بکارگیری مشمولان سربازی، تا اطلاع ثانوی این سازمان قادر به جذب نیروی امریه نخواهد بود.

23.اگر متقاضی از طریق ارگان یا سازمان دیگری با سازمان فرهنگی هنری شهرداری مکاتبه نماید،چگونه باید درخواست خود را پیگیری نماید؟

-پاسخ نامه متقاضی به سازمان یا ارگان مربوطه ارسال خواهد شد، بازه زمانی سیکل بررسی و تهیه مکاتبات 15 روز کاری به طول خواهد انجامید،لذا متقاضیان باید بعد از این مدت درخواست خود را پیگیری نمایند تا وضعیت و پاسخ نامه مربوطه مشخص شده باشد.

24.آیا اگر متقاضی از طریق ارگان یا سازمان دیگری با سازمان فرهنگی هنری شهرداری مکاتبه نماید یا سفارشی داشته باشد، تاثیر یا اولویتی در فرآیند برای فرد متقاضی منظور می شود؟

-طبق ضوابط و به منظور رعایت عدالت اداری در بکارگیری نیروی انسانی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تنها ملاک بکارگیری، توانمندی،تخصص و اطلاعات تجربی و تحصیلاتی ثبت شده در سامانه رزومه الکترونیک سازمان می باشد.بنابراین اینگونه تلاشها تاثیری در طی فرآیند نخواهد داشت و تنها به عنوان نمره منفی برای داوطلب منظور خواهد شد.

25.از چه طریقی متقاضیان می توانند از شروع دوباره فرآیند بکارگیری نیروی جدید یا سایر اطلاعیه ها مطلع گردند؟

-به منظور ارج نهادن به حقوق همه متقاضیان استخدام تنها منبع اطلاع رسانی در خصوص وضعیت استخدام در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،سایت فعلی -ثبت رزومه (همکاری با سازمان)- و بخش اطلاعیه ها خواهد بود.

26.آیا متقاضیان می توانند به صورت افتخاری (رایگان) با سازمان همکاری داشته باشند؟

-خیر-سازمان فرهنگی هنری شهرداری برای بکارگیری نیروی انسانی نیاز به مجوز دارد و با توجه به بخشنامه های منع جذب شهرداری تهران تا اطلاع ثانوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران قادر به جذب نیروی انسانی تحت هیچ عنوانی نمی باشد.

 27.متقاضی در هنگام ثبت نام چه مدارکی را باید حتما باید اسکن و بارگذاری نماید؟

 -مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری عبارتند از:تمام صفحات شناسنامه-کارت ملی-کارت پایان خدمت یا معافیت-آخرین مدرک تحصیلی 

 28.برخی رشته در موقع ثبت رزومه پذیرفته می شوند ولی در موقع بررسی از چرخه حذف شده اند،چرا؟

-اين سامانه يك بانك اطلاعاتي است و لذا مي تواند هر نوع اطلاعاتي را در خود ثبت كند،اما نياز سازمان است كه اولويت بندي رشته ها را برای پذیرش تعيين مي كند.یعنی ممکن است رشته بهداشت در حال حاضر موردنیاز نباشد ولی سه سال دیگر سازمان به این رشته نیاز پیدا کند.ضمن اینکه تمامي نكات در سايت گفته شده و كسي كه تمايل داشته باشد مي تواند با پذيرش شرايط ذکر شده، در سایت این سازمان ثبت نام نماید.

 29.آیا افرادمی توانند دوبار در سامانه ثبت رزومه داشته باشند،مثلا با دو کد ملی متفاوت اقدام به ثبت نام کنند؟

-در صورتی که چنین ثبت نامی هم انجام شود،صرفنظر از شرایط و توانمندیها،فرد متقاضی از چرخه بررسی حذف خواهد شد،زیرا زعم سازمان مبنی بر عدم صداقت در اطلاعات ثبت شده توسط فردمتقاضی قرار داده خواهد شد.

 30.آیا افراد دیگری به جز متقاضی مثل پدر -مادر-خواهر و... می توانند در خصوص وضعیت متقاضی پیگیری نمایند؟

-با توجه به اینکه فرد متقاضی باید به بلوغ فکری جهت انجام امور محوله در کار رسیده باشد،اینگونه پیگیریها به منزله ضعف شخصیتی متقاضی تلقی گردیده و به عنوان نمره منفی برای متقاضی منظور خواهد شد.


31.چطور می توان از تاريخ دقيق آزمونها و منابع مورد مطالعه آن مطلع شد؟
-زمان آزمونها پس از تماس با متقاضیان و دعوت به همکاری به اطلاع داووطلبان خواهد رسید،منابع مورد مطالعه با توجه به رشته شغلی متقاضیان در نظر گرفته خواهد شد،به طور کلی متقاضی باید اطلاعات عمومی و تخصصی در رابطه با رشته تحصیلی و محل کار خود داشته باشد.

32.چرا پیامکهای سامانه برای برخی متقاضیان ارسال نمی شود؟ 

-عدم دریافت پیامک به یکی از دلایل ذیل می تواند یاشد:1-اشکال گوشی در دریافت پیامک2-بلوکه کردن شماره های تبلیغاتی به درخواست متقاضی،در صورتی که مورد دوم توسط متقاضی رخداده است،کافی با گوشی خود  #8999* را شماره گیری کرده و گوشی خود را از لیست سیاه مخابرات خارج نماید تا پاسخ ارسالی از سامانه در خصوص پرسش و ابهامات خود را دریافت نماید.

33.چرا برخی متقاضیان کد رهگیری دریافت نکردند ولی درخواستشان در موجودی مهارتها-نقص اطلاعات قرار گرفته است؟

-وقتی زمان طولانی از وضعیت درحال ثبت نام گذشته باشد(شش ماه از اولین ثبت نام) سیستم به طور اتوماتیک درخواستهای رها شده را بایگانی می نماید.لکن جای نگرانی نیست و متقاضی با شماره شناسنامه و کد ملی می تواند جهت تکمیل اطلاعات خود اقدام نماید.